NÍZKOROZPOČTOVÝ BYT

REALIZACE: 2021

PLOCHA: 78 m²

MÍSTO: Křemže

FOTOGRAFIE: Michaela Klementová

OBRAZY: Matyáš Prošek, Anna Svobodová

Rekonstruovaný byt se nachází v řadovém domě, který dříve sloužil jako zázemí pro jednu rodinu. Postupem času se oddělili jednotlivá patra a nyní v něm žijí rodiny dvě. Z toho důvodu, bylo zapotřebí provést takovou změnu dispozice, která by z bytu udělala komfortnější bydlení.

Nejmarkantnější změnou bylo oddělení bývalého obývacího pokoje na 2 části. Avšak nový obývací pokoj by byl moc tmavý – orientovaný na sever, tak jsme se rozhodli použít takovou stěnu, která by umožnila průnik slunečního světla. Jedná se o lehkou konstrukci z dřevěných hranolů a polykarbonátové komůrkové desky. V případě expanze mladé rodiny do zbytku domu, nebude problém rychle zástěnu odstranit a prostor opět otevřít.

Celý prostor je sjednocen šedou podlahou, která je zde vylitá v zalakované cementové stěrce. Konvenčně se jedná o podkladní vrstvu před položením finální pochozí vrstvy. Není tedy v budoucnu problém prostor vyskládat např. parketami.

Celkové vybavení domácnosti je střídmé a opírá se o historické kousky z rodinné sbírky v kombinaci s neutrálním minimalistickým nábytkem.