Byt v novostavbě

REALIZACE: 2021

VELIKOST: 101 m2

STO: České Budějovice

FOTOGRAFIE: Michaela Klementová

Interiér bytu do vznikající novostavby jsme realizovaly za pochodu s developerskou výstavbou. Dispozičně došlo k menším změnám, co nám stavba dovolila.

Byt se nachází v 2. patře s výhledem na pole a louky na periferii města a je orientován na západ s výhledem na rozhlednu Kleť. Byt má svůj samostatný vchod, kde v přízemí pod schodištěm vzniklo další WC s menší technickou místností oproti původnímu programu.

Bydlení pro postarší manželský pár měl jasné zadání – zachovat světlost bytu, zakomponovat části starších nábytků z bývalého domova jako vzpomínku a pracovat se dřevem a spíše neutrálními barvami, aby bydlení bylo nadčasové a univerzální.

Na podlaze je použitá lepená dřevěná podlaha v dekoru běleného dubu, v podobném barevném valéru je pak doplněná dlažba na schodišti, v koupelně a na WC.

Stropy mají zachovanou kresbu šalování betonu a opatřené jsou jen bílým nátěrem.

Na nábytcích jsou použité krémové a bílé barvy, dýha v dekoru tmavého dřeva a desky z technického kamene.

Klientka má ráda pokojové květiny, které interiéru dodaly ´´šťavnatost´´. Klient zase dříve vyráběl dřevěné obrazy, které jsme v interiéru také zakomponovaly a zapadly do konceptu na jedničku, v budoucnu jich jistě pár dalších přibude.