Byt Hluboká

REALIZACE: 2021 – 2022

PLOCHA: 97 m²

MÍSTO: Hluboká nad Vltavou

FOTOGRAFIE: Michaela Klementová

OBRAZY: Anna Svobodová

Interiér bytu v klasické developerské novostavbě probíhal s klientkou na dálku z ciziny, ta nás k tomuto projektu přizvala ve chvíli, kdy se ukončovaly klientské změny a po prvním kole změn se s obavami raději obrátila na nás.

Přáním změn bylo především zajistit 2 samostatné koupelny a pohrát si s hlavním prostorem, který v projektu nebyl šťastně řešen – malá kuchyně, zbytečně velká obývací část v tmavém koutě bez výhledu aj.
Dispozičně jsme hlavní prostor zcela pozměnili – pro kuchyni vymezili nejtemnější kout velkého pokoje, obývací části jsme naopak určili místo u západně orientované terasy a oken s výhledem na rybník – pro cizince takové jihočeské jezero.

Rozmístění 2 nových koupelen nám pomohlo obývací části vytvořit kout a soukromí od hlavní chodby.
Koupelny jsou dispozičně téměř totožné, rozlišené barvou skleněné mini mozaiky.

Hlavní obytný prostor je oddělen pouze skleněným křídlem, abychom to zbytku bytu pustili co nejvíce světla a západního slunce.

Podlahy zdobí dřevěné lamely z běleného dubu, béžové barvy zase čalounění. Najdeme zde různé dekory dřev, jednoduchou neutrální kuchyni, pár výrazných prvků osvětlení, spíše však elegantní skleněné povrchové bodové osvětlení a světlé barvy. Kovové kontrasty jsme volili v měděném odstínu korespondující k barvě dřeva.

Přáním bylo vytvořit vizuálně neutrální, ne nutně bílý interiér. Klientku na naší dosavadní práci zaujala kombinace materiálů, neutrálnost vzhledu a řešení dispozic. To se nám doufáme podařilo splnit i u tohoto projektu.